Põrandaküte aitab saavutada köetavas ruumis ühtlase soojusjaotuse, sest soojuskiirgus eraldub terve köetava ruumi ulatuses. Sellist tulemust ei ole võimalik saavutada ühegi teise küttekoldega.
Vesi-põrandaküte on mõeldud paigaldamiseks ruumidesse, kus see on ehituslikult otstarbekas. Põrandakütte soojuskandjaks on madalatemperatuuriline (35-40°C) vesi, mis tsirkuleerides ruumi põrandasse paigaldatud torustikus, kiirgab soojust.
Põrandaküttega ei toimu köetavas ruumis intensiivset õhuvoolu liikumist, misläbi aitab see vähendada tolmu ja muude allergeenide ringlemist õhus, pakkudes seeläbi puhtamat ja tervislikumat elukeskkonda.
Põrandaküte on stabiilse temperatuuri ja madala soojuskandjaga ning ei reageeri nii kiirelt temperatuuri reguleerimisele, võrreldes radiaatoritega.
Vesipõrandakütte süsteemi puhul tuleb alati küttekeha alla paigaldada sobilik soojuskiht vältimaks liigset soojuskadu.
Põrandakütte töökindlamad torude diameetrid on 16 ja 20mm. Plasttorude iga võib ulatuda kuni 50 aastani, sest intensiivne torude vananemine algab alles 80º temperatuuri juures. Kusjuures ühe toruringi soovituslik pikkus 16mm toru puhul ei tohiks ületada 80m ja 20mm toru puhul 100m. Vesipõrandaküte on kõige efektiivsem alates 50m2 põrandapinnast ja kombineerituna soojuspumbaga.
Põrandaküttel on ka palju teisi eeliseid. Nagu pinda hõlmavate radiaatorite puudumine, mis võimaldab ruumi pinda optimaalselt ära kasutada. Samuti kuivõrd puuduvad välised elemendid on põrandaküttesüsteemid eelistatud ruumides, kus sisedisaini mõttes ei ole radiaatorite kasutamine võimalik.
Põrandaküte on paigaldatav erinevate keskkütteseadmetega (gaasikatlad, tahkeküttekatlad, õlikatlad jne.), kuid efektiivseima tulemuse annab see kombineeritult maasoojuspumbaga.